Лацио със страхотен обрат срещу Каляри

Лацио влезе в битката за титлата в Серия А. Римските "орли" се приближиха само на 3 точки от лидерите Интер и Ювентус след успех с 2:1 като гост на Каляри в последния двубой от 16-ия кръг. Успехът не дойде никак лесно за Лацио, който изоставаше в резултата до 90-ата минута.

Каляри поведе още в 7-ата минута след като Джовани Симеоне се измъкна зад Стефан Раду и реализира със страхотен удар от въздуха. Двубоят вървеше към загуба за "римляните", които обаче се съвзеха в самия край.

В 93-ата Луис Алберто вкара с удар от границата на наказателното поле, а след като добавеното време вече бе изтекло, съдията позволи още едно центриране в наказателното поле на Каляри, а Фелипе Кайседо реализира с глава и хвърли в екстаз съотборниците си и феновете на отбора.

Каляри остава на 5-то място с актив от 29 точки, 7 по-малко от съперника си.