Рома проспа едно полувреме, но победи СПАЛ

Рома се наложи с 3:1 над СПАЛ в двубой от 16-и кръг на Серия А. Гостите изненадващо откриха резултата в края на първата част чрез попадение на Андреа Петаня, който бе точен от дузпа. Тиаго Чионек бе фаулиран в наказателното поле на Рома от Александър Коларов и съдията посочи бялата точка, а Петаня бе точен за 0:1.

В началото на второто полувреме обаче домакините възстановиха равенството чрез Лоренцо Пелегрини. Той пое топката в празното пространство и от границата на наказателното поле реализира за 1:1. В 65-ата минута Франческо Викари събори непозволено съперник, за което съдията отсъди наказателен удар за Рома. Диего Пероти превърна дузпата в гол и обратът бе факт.

В края Хенрих Мхитарян оформи крайното 3:1. Алесандро Флоренци намери Мхитарян, който бе безпощаден и оформи крайното 3:1.

Рома събра актив от 32 точки и се изкачи на 4-тото място в класирането. СПАЛ записа трето поредно поражение и остава на последното място в подреждането в Серия А с едва 9 точки.