Милан даде всичко от себе си, но се провали срещу Сасуоло

Милан не успя да запише трета поредна победа в Серия А, правейки 0:0 у дома срещу Сасуоло. Домакините могат да съжаляват за пропуснатия успех, тъй като макар и да нямаха много положения, тези които създадоха бяха изключително чисти, но не успяха да ги реализират.

През първата част Бонавентура и Чалханоглу се отличиха с пропуски, за да се стигне до 32-ата минута, когато Тео Ернандес реализира. Попадението на французина обаче бе отменено, след като положението се разгледа от ВАР. След почивката играчите на Милан продължиха да пропускат от добри положения, като много лош късмет имаха в края на мача, когато Рафаел Леао на два пъти в рамките на няколко минути нацели греди.

Оо този начин "росонерите" остават в средата на класирането с 20 точки, докато съперникът има 16 и не е далеч от опасната зона.