Каляри измъкна точката от Сасуоло и вече е четвърти в Серия А

Сасуоло и Каляри завършиха мача си от 15-я кръг на Серия А при резултат 2:2. Срещата се проведе в Реджо Емилия на стадион "Чита дел Триколоре", а главен съдия бе Лука Пайрето.

Домакините откриха в 6-ата минута чрез точен удар на  Доменико Берарди и асистенция на Филип Джуричич. В 36-ата минута Джуричич увеличи преднината над домакините след  пас на Йереми Толян.

На полувремето Роландо Маран замени Пелегрини с Ликоянис и Симеоне с Чери, преминавайки към схема на игра с 4-2-3-1, което от своя страна доведе до натиск на гостите. Каляри овладя средата на терена и инициативата в мача, което доведе до гол на Жоао Педро в 50-та минута. В 90-та минута резервата Даниеле Рагацу отбеляза изравнителното попадение.

Така Каляри събра  29 точки и се изкачи на 4-то място в класирането на Серия А. Сасуоло (15) е на 14-то място.

Също така завършиха  още 2 мача от 15-ия кръг на Серия А.

СПАЛ - Бреша - 0: 1

Торино - Фиорентина - 2: 1

Успехът на Бреша е първи за последните седем мача и помогна на тима от Ломбардия да напусне последното място. Що се отнася до Фиорентина, "виолетовите" претърпяха трета поредна загуба и с 16 точки заемат 13-та позиция.