Орлите изкълваха на три пъти Старата госпожа

Супер сезонът за Лацио продължава с пълна пара. Тази вечер "орлите" спечелиха дербито срещу гостуващия Ювентус - 3:1. Двубоят бе от програмата на 15-ия кръг в Серия А.

Двубоят не тръгна зле за Юве, като голямата звезда на тима Кристиано Роналдо откри резултата в 25-ата минута. CR7 си освободи пространство в наказателното поле, за да получи подаване от Родриго Бентанкур, и изпрати топката в долния ляв ъгъл.

Луис Филипе (45+1) изравни, насочвайки топката под напречната греда.. След почивката бе доста интересно. В 74-ата минута Сергей  Милинкович-Савич направи обратът пълен с презицен удар в долния десен ъгъл, след като беше изведен в наказателното поле от превъзходен прехвърлящ пас на Луис Алберто.

Малко преди това Хуан Куадрадо беше изгонен, като реферът се консултира с ВАР, преди да вземе това решение. Чиро Имобиле пък изпусна дузпа в 78-ата минута, отсъдена за нарушение на Шчесни. Вратарят обаче изкупи вината си, спасявайки наказателния удар. Все пак трети гол във вратата Юве падна, като това се случи в добавеното време, когато точен бе Кайседо.