И пак издънка за Наполи

Отборът на Наполи извъртя поредното си равенство в Серия "А". "Партенопеите" стигнаха само до 1:1 при гостуването си на Удинезе. По този начин селекцията на Карло Анчелоти няма успех в елита от 19 октомври, а дните на наставника в Неаполи изглеждат преброени.

През първата част нямаше много възможности, но при една от тях Лазаня даде аванс на фриуланите в 32-ата минута. Неаполитанци все пак се добраха до точката, след като Жиелински се озова на добра позиция в наказателното поле и с много техничен изстрел наказа "фриуланите", като това се случи 20-тина минути преди края. В оставащото време обаче до нов гол така и не се стигна.

В 79-ата минута загряващият край тъчлинията играч на гостите - Никола Максимович беше изгонен заради обида по адрес на страничния съдия.

Наполи е на цели 17 точки зад лидера Интер, заемайки седмата позиция в първенството, с актив от 21 точки. Удинезе пък в четвърти пореден мач не победи, като с актив от 15 точки, остана на 14-о място.