Лацио с класика срещу Удинезе

Лацио не срещна никакъв проблем при домакинството си на Удинезе и постигна шеста поредна победа в Серия А. “Орлите" се наложиха с класическото 3:0 над днешния си опонет. Столичани си свършиха работата още преди почивката, когато паднаха трите гола.

В 9-ата минута Сергей Милинкович-Савич намери Чиро Имобиле, който насочи кълбото в мрежата. Удинезе претендираха за нарушение на сърбина, но ВАР и главният съдия прецениха, че такова не е имало. И при втория гол се стигна до намесата на ВАР. В 36-ата беше отсъдена дузпа, като реферът се допита до видео реферите за ситуацията, при която Уилиям Трост-Еконг препъва Хоакин Корея. Имобиле беше точен от 11-те метра за второто си попадение. Малко преди края на първата част Корея спечели още един наказателен удар, след като този път принуди Брам Нуйтинк да наруши правилата в наказателното поле. Луис Алберто превърна дузпата в гол за крайното 3:0..

Лацио продължават да са на трета позиция след 14 срещи. Освен това те съкратиха до 6 точки разликата от Ювентус, а в следващия кръг приемат шампионите на “Олимпико". Новият лидер Интер е начело със 7 пункта повече.