Лацио не допусна изненада срещу Сасуоло, Фиорентина с провал в града на Ромео и Жулиета

Лацио победи Сасуоло с гол в добавенето време. "Орлите" се наложиха над днешния си съперник с 2:1 в двубой от 13-ия кръг на Серия А.  Обичайният заподозрян Чиро Имобиле даде аванс на "римляните". Той се разписа в 34-ата минута. Франческо Капуто (45') изравни, като ситуацията бе разгледана с ВАР и в крайна сметка се видя, че играчът не е бил в засада. Фелипе Кайседо спаси Лацио с късен гол и донесе трите точки на тима си.

Столичани продължават с доброто си представяне и заемат 3-то място с 27 точки. Сасуоло пък е в противоположната част на таблицата - 14-то място с 13 пункта.

В друг интересен мач от кръга - Верона записа успех с 1:0 при домакинството си на Фиорентина. Ди Кармин вкара единственият гол, който падна в 66-ата минута. "Виолетовите" също имаха добри положения, но така и не успяха да стигнат поне до точка.

Верона има 18 точки и на този етап ще заеме 9-та позиция, задминавайки днешния си съперник, който е 10-ти с 16 пункта.