Милан и Наполи с незадоволително реми

Милан и Наполи направиха равенство – 1:1, в дербито на 13-ия кръг в италианската Серия А. Равенството по никакъв начин не устройва двата отбора, след като Наполи остана седми с 20 точки, докато Милан е на незавидното 13-о място с 14 пункта.

Наполи поведе в средата на полувремето. Лоренцо Инсиние стреля, Джанлуиджи Донарима плонжира, но само видя как топката се отбива в горната греда. При добавката оставеният непокрит Ървинг Лозано нямаше как да сбърка пред опразнената врата за 1:0.

Отговорът на Милан не закъсня и още в 29-ата минута Бонавентура изравни с мощен шут от границата на наказателното поле.

В 69-ата Елмас падна в противниковото наказателно поле след намеса на Джанлуиджи Донарума, претендирайки за дузпа, но вместо това получи жълт картон за симулация. В 79-ата Кулибали успя да блокира удар на Пьонтек. В последните минути на мача Донарума на два пъти спаси изстрели на Алан, с което равенството се запази и след последния съдийски сигнал.