Юве взе дербито срещу Милан

Ювентус се наложи над гостуващия Милан с минималното 1:0 на "Алианц Стейдиъм" в дербито на 12-ия кръг на Серия А. През първата част до гол не се стигна, макар да имаше интересни положения. В 25-ата добра атака на "росонерите" доведе до удар с глава на Лукас Пакета, който беше избит в корнер от Войчех Шчесни. Тео Ернандес и Хакан Чалханоглу също се отчетоха с пропуски.

След почивката се стигна до нови положения, като с добри намеси се отчете Шчесни. Юве дочака своя гол, който падна в 77-ата минута, а негов автор стана Пауло Дибала. Последният се появи като резерва, заменяйки Кристиано Роналдо, а 20-тина минути след това зарадва феновете с гол. Той финтира противниковите защитници и с хубав удар прати топката във вратата -  1:0. До края на мача до нов гол така и не се стигна.

"Старата госпожа" е на първо място с 32 точки. Милан пък е на незадоволителното 14-то място с 13 пункта.