Каляри с разгром срещу Фиорентина (видео)

Каляри разгром с 5:2 Фиорентина в среща от 12-ия кръг на Серия А. Победата изкачи тима от Сардиния на трето място в класирането. Домакините имаха аванс от 3:0 още до почивката. Хърватският халф Марко Рог откри резултата в 16-ата минута. Защитникът Писакане в 26-ата минута направи 2:0 след удар с глава.

Третият гол падна след пробив на Наинголан отдясно. Вратарят спаси, но топката се върна при звездата на Каляри и той пусна към Джовани Симеоне, който с пета прати топката в мрежата. До средата на второто полувреме Каляри отбеляза още два гола. Първо Наинголан асистира на Жоао Педро, а след това сам се разписа.

Домакините позволиха на Фиорентина да намали до 5:2. 19-годишния сърбин Душан Влахович отбеляза два гола, за да могат гостите от Флоренция да си тръгнат по-малко унизителен резултат.