Наполи не успя да вкара на Дженоа

Кризата в Наполи се затвърди, след като тимът на Карло Анчелоти завърши 0:0 при домакинството си на Дженоа в двубой от програмата на 12-тия кръг в Серия А.

Във втората минута Лоренцо Инсиние вкара, но след проверка на редовността на попадението с ВАР голът не бе зачетен. Само няколко минути по-късно Зиелински опита мерника си от далеч, но ударът му премина  встрани от вратата. След почивката също имаше няколко добри положения загол. В 53-ата минута Дрийс Мертенс получи извеждащ пас за защитата на генуезци, но ударът му беше спасен от вратаря Андрей Раду. До края на мача отборът на Карло Анчелоти продължиха да търсят попадение, но до такова не се стигна и за пореден път разочарова феновете си.

Отборът от Неапол вече заема 7-та позиция в шампионата с актив от 19 точки, на 11 точки от лидера Ювентус. В последните си 4 двубоя неаполитанци имат 3 равенства и 1 загуба.