Интер с обрат срещу Верона

Интер победи Верона с 2:1 в мач от 12-тия кръг на Серия А. Вере откри резултата за Верона. Той се разписа от дузпа в 18-тата минута, а тя бе отсъдена след като  Самир Ханданович фаулира Матия Дзакани.

През втората част обаче тимът на Антонио Конте стигна до пълен обрат след голове на Матиас Весино и Николо Барела.  В 65-ата минута Интер изравни, след като Весино засече с глава центриране на Лазаро. Това бе втори негов гол през седмицата, след като вкара и на Борусия Дортмунд във вторник.

В 83-ата обратът стана пълен благодарение на чудесен изстрел на Барела от границата на наказателното поле. До края на мача гостите имаха само една добра възможност за нов гол, но резервата Мариуш Степински я пропусна.

Така Интер излезе начело на класирането с актив от 31 точки, докато Верона е 9-и с 15 точки.