Лукаку герой за Интер при обрат срещу Болоня

Интер Милано изпревари отново Ювентус след победа с 2:1 при гостуването на Болоня в среща от кръга на Серия А. "Нерадзурите" изоставаха в резултата до 75-ата минута, след като в 59-ата домакините откриха чрез Сориано. Той бе точен  с удар извън наказателното поле, като топката рикошира в крака на Де Фрай и затрудни допълнително Ханданович.

Четвърт час преди края Ромелу Лукаку изравни. Той се оказа най-съобразитилен при едно разбъркване пред вратата на Болоня и засече в мрежата една отбита от стража на домакините топка. В добавеното време белгиецът донесе успеха на "нерадзурите" от дузпа. Наказателният удар бе свирен за нарушение на Орсолини срещу Лаутаро Мартинес.

С победата "нерадзурите"  излязоха начело на класирането, като изпревариха с две точки Ювентус, който по-късно през деня излезе срещу Торино в градското дерби.