Рома и Лацио мачкат в кръга на Серия А

Рома излезе на четвърто място в Серия А след впечатляваща победа с 4:0 като гост на Удинезе. "Вълците" дори играха с човек по-малко след 31-ата минута, заради много спорен червен картон на Федерико Фасио.

Преди това Николо Даниоло бе открил резултата, а Крис Смолинг, Александър Коларов (от дузпа) и Джъстин Клуйверт направиха вечерта перфектна за тима на Пауло Фонсека. Това е втори пореден успех за Рома след тази срещу Милан в миналия кръг.

Със същият резултат - другият столичен гранд Лацио се разправи над гостуващия Торино.  В 25-ата защитникът Франческо Ачерби бе точен с хубав удар от далечно разстояние, с който не остави шансове на Салваторе Сиригу за 1:0. Осем минути по-късно Чиро Имобиле покачи на 2:0.

В 70-ата Имобиле реализира за 3:0 от дузпа, за нарушението за която Никола Н'Кулу беше отстранен за втори жълт картон. В последната минута Андреа Белоти си отбеляза ефектен автогол, фиксирайки крайния резултат.