Трудна победа качи Интер на върха в Серия А

Интер победи Бреша като гост с 2:1 в междинния кръг на Серия А и отново застана начело в класирането. "Нерадзурите" успяха да запишат още една важна победа в гостуване този сезон, макар че намиращият се в зоната на изпадащите съперник им създаде доста проблеми.

Лаутаро Мартинес откри резултата в 23-ата минута, като при удара му помогна и рикошет в играч на съперника. Бреша можеше да изравни веднага, но последователно Балотели и Бизоли не успяха да преодолеят Ханданович. В 63-ата минута Интер вкара втори гол. Ромелу Лукаку напредна през центъра и с тупалка направи безпомощен Алфонсо за 0:2. Бреша можеше веднага да се върне в мача, но отново Балотели пропусна.

В 73-ата минута Балотели засече топката след ъглов удар, но топката мина покрай вратата. 3 минути по-късно обаче от Интер сами се затрудниха, като  Милан Шкриниар прати топката в собствената си врата. За тяхна радост обаче от Бреша не съумяха да стигнат до друго попадения.