Лацио удари Фиорентина, Рибери го чака тежка санкция

Лацио победи с 2:1 като гост Фиорентина в мач от 9-ия кръг на Серия А. В 22-ата минута Имобиле изведе Кореа сам срещу вратаря. Аржентинецът го преодоля и на празна врата вкара за 0:1. Шест минути по-късно Киеза възстанови равенството. Италианският национал се разписа след асистенция на Франк Рибери. Французинът от своя страна си навлече неприятности след последния съдийски сигнал. Той си позволи да блъсне един от страничните рефери, което вероятно ще му донесе сериозно наказание.

Иначе в 89-ата минута Имобиле засече центриране на Джордан Лукаку отляво и вкара за 1:2. В шестата минута на добавеното време Фелипе Кайседо пропусна дузпа за Лацио, а Раниери от домакините бе изгонен.

Така римския клуб събра 15 точки и излезе на шеста позиция във временното класиране. За "виолетовите" поражението бе първо от 7 мача насам. Тимът остава 9-и с 12 пункта.