Рома взе дербито срещу Милан

Рома се наложи над Милан с 2:1 на “Олимпико" в дербито на 9-ия кръг на Серия А. В 16-ата Пакета прати топката във вратата, но попадението му веднага беше отменено заради засада. В 37-ата Джанлуиджи Донарума изби в корнер удар на Дзаниоло. При последвалото му изпълнение Джанлука Манчини с глава чукна топката към връхлитащия на далечната греда Един Джеко, за когото не бе проблем да вкара за 1:0.

Втората част започна с две попадения. В 55-ата резултатът бе изравнен. Резервата Давиде Калабрия центрира към Тео Ернандес, чийто шут рикошира в Смолинг и влетя във вратата - 1:1. Радостта им обаче не бе дълга, тъй като  "вълците" бързо си върнаха преднината. Това стана още в 59-ата минута, когато Джеко насочи топката към Дзаниоло. Матео Мусакио не успя да предотврати паса и така италианският национал със силен удар даде аванс на домакините.

В 79-ата Пасторе отбеляза гол, но той не бе признат поради негова засада.

Така римският клуб събра 16 точки и заемат 5-о място във временното класиране, докато миланският гранд е едва 12-и с 10 пункта.