Старата госпожа се изложи срещу Лече

Ювентус допусна малко очаквана издънка при гостуването си на новака Лече. Двубоят на стадион "Виа дел Маре“ от деветия кръг на Серия А завърши 1:1. "Бианконерите“ бяха без своята голяма звезда Кристиано Роналдо, който бе оставен извън групата на старши треньора Маурицио Сари.

В 15-ата минута Гонсало Игуиан прати топката в мрежата на Лече, но голът бе отменен заради засада. Всичко по-интересно се случи след почивката.

Втората част започна с нарушение на Джакопо Петричоне срещу Миралем Пянич в наказателното поле. След допитване до ВАР, Паоло Валери отсъди дузпа. Зад топката застана Дибала, който със силен удар в долния ляв ъгъл откри резултата – 1:0 за Юве. Шест минути по-късно Матайс де Лихт игра с ръка в собственото си поле и съдията отсъди дузпа и за Лече. Зад топката застана Манкосу и бе безпогрешен.

Това реми сложи край на победната серия на "Старата госпожа", която имаше 7 поредни успеха във всички турнири. Ако Интер успее да победи Парма, "нерадзурите" ще изпреварят Ювентус на първото място във временното класиране. Юве вече има 23 точки и на този етап е на върха.