Наполи с рутинна победа у дома срещу Верона (видео)

Наполи стигна до очаквана победа с 2:0 над Верона в мач от 8-ия кръг на Серия А. Аркадиуш Милик най-сетне прекъсна головата си суша и стана автор на двете попадения. В 37-ата минута той откри резултата Фабиан Руис центрира по тревата, а във вратарското поле Милик протегна крак и отклони топката покрай вратаря Марко Силвестри – 1:0.

В 67-ата минута хората на Карло Анчелоти получиха правото да изпълнят пряк свободен удар по левия фланг, а Лоренцо Инсиние опита нещо срещно между центриране и изстрел към близкия ъгъл. Милик подложи крак, за да изпрати топката с допълнителна сила в близкия горен ъгъл – 2:0.

Гостуващият тим удължи една крайно негативна поредица, регистрирайки 11-о поредно поражение на "Сан Паоло". Наполи не помръдна от 4-ата позиция, като събра актив от 16 точки, на една зад третия Аталанта. Верона, от друга страна, се намира на 13-о място с 9 точки.