Страхотен Рибери помогна на Фиорентина за успех над Милан на Сан Сиро

Фиорентина се наложи с 3:1 като гост на Милан в среща от 11-ия кръг на Серия А. Резултатът в мача откри Ерик Пулгар от дузпа в 14-ата минута, отсъдена за нарушение срещу Киеза в наказателното поле.

В 55-ата минута домакините останаха в намален състав, след като Матео Мусакио получи червен картон. Мусакио влезе грубо в краката на Рибери и съдията му показа директен червен картон, като при тази ситуация се стигна до намеса на ВАР.

В 66-ата минута Гаетано Кастровили удвои преднината на гостите, а в 70-ата минута Киеза пропусна да вкара трети гол за Фиорентина от дузпа. Такъв все пак падна в 78-ата минута, а негов автор бе Франк Рибери. В 80-ата минута Милан върна един гол чрез Рафаел Леао.

Правещият страхотен мач Рибери бе сменен минута преди края, като направи впечатление, че той получи аплодисменти и от феновете на Милан. Така Фиорентина си спечели три точки, докато "росонерите" разочароваха феновете си.