Рома и Лацио с победи в кръга на Серия А

Рома победи с минималното 1:0 като гост на Лече в мач от шестия кръг на Серия А. Единственото попадение на "Стадио Виа дел Маре" бе дело на Един Джеко, който в 56-ата минута перфектно засече центриране и реализира с глава. Така Рома успя да се върне на победния път, след като в предния кръг допусна поражение от Аталанта

В същото време - другият римски отбор - Лацио спечели с 4:0 срещу Дженоа на “Олимпико". Чиро Имобиле са завърна в стартовия състав и имаше основна заслуга за успеха. Нападателят подаде за първия гол, дело на Сергей Милинкович-Савич в 7-ата минута. Гол на Луис Алберто в 34-ата минута бе отменен след разглеждане на ситуацията с ВАР. Въпреки това домакините стигнаха до втори гол преди почивката, след като Раду се разписа след страхотен удар.

След почивката "орлите" продължиха с добрите игри и логично стигнаха до още два гола. След час игра Фелипе Кайседо направи резултата 3:0 след подаване на Милинкович-Савич, а правещият супер мач Имобиле оформи крайното 4:0 в 78-ата минута, след като бе изведен сам срещу вратаря от Луис Фелипе.