Алексис Санчес с дебютен гол и червен картон за Интер при победата над Сампдория

Алексис Санчес със сигурност ще запомни дебюта си като титуляр за Интер. Чилиецът, който играе като отдаден под наем от Манчестър Юнайтед, отбеляза първия си гол за "нерадзурите“, а след което бе изгонен при победата с 3:1 над Сампдория.

В 20-ата минута Стефано Сенси стреля от далечно разстояние, топката рикошира в гърба на Алексис Санчес и се оплете в мрежата зад Аудеро - 1:0 за Интер. Чилиецът също се отчете с гол едва 120 секунди по-късно след асистенция именно на Сенси.  В 36-ата минута гостите стигнаха и до трети гол, дело на Кандрева, но той веднага беше отменен заради засада.

Малко след почивката реферът показа втори жълт картон на Алексис за симулация и така Интер доигра мача с човек по-малко. В 55-ата минута Якуб Янкто стреля по диагонала от около 20 метра и хвана неподготвен Ханданович за 1:2. Всичко приключи обаче в 61-ата минута, когато гостите възстановиха преднината си от два гола благодарение на Галярдини, който се разписа с добавка след избит шут на Брозович.