Торино с обрат срещу Милан

Милан инкасира третата си загуба през този шампионат. Хората на Марко Джампаоло допуснаха пълен обрат при гостуването си на Торино. "Росонерите" дълго време водиха в резултата след гол от дузпа на Пьонтек, но две бързи попадения на Андреа Белоти към края на второто полувреме, промениха коренно крайния изход на футболното зрелище.

В 18-ата минута на двубоя Лоренцо Де Силвестри фаулира Рафаел Леао, заради което реферът на двубоя Марко Гуида отсъди дузпа за Милан. Кжищоф Пьонтек стреля хитро от бялата точка и изпрати топката във вратата. В 72-ата минута дойде изравнителното попадение на Белоти. Звездата на "биковете" стреля силно от границата на наказателното поле, а Донарума не се намеси достатъчно адекватно и топката спря в мрежата.

В същата минута Пепе Рейна получи червен картон, без дори да е влизал в игра. Реферът Марко Гуида наказа испанският вратар за демонстриране на неспортсменско поведение от скамейката.

Само 4 минути по-късно Торо вече беше напред в резултата, а в прегръдките на съотборниците си отново попадна Белоти. Донарума първоначално отрази удар на Дзадза, но топката попадна на крака на Белоти. Италианският национал не я уцели добре при първия си опит, но след това с атрактивно изпълнение я прати във вратата - 2:1.

След победата Торино се намира на шестата позиция във временното класиране на Серия А. "Биковете" имат 9 точки след 5 изиграни кръга, а Милан е 13-и с актив от 6 точки.