Няма кой да спре Интер - този път нерадзурите се справиха с Лацио

Интер постигна пета поредна победа в Серия “А" през този сезон. В междинния пети кръг “нерадзурите" надделяха над Лацио с 1:0 на “Джузепе Меаца". Единственият гол отбеляза Данило Д'Амброзио в 23-ата минута. При тази ситуация Бираги центрира и Д'Амброзио успя да прати топката в мрежата на гостите за 1:0.

Лацио можеше да изравни, но Ханданович този път спаси удар на Хоакин Корея. След половин час игра шут на Ромелу Лукаку мина до гредата. След почивката положения имаше и пред двете врати, но до нов гол не се стигна.

С този успех "нерадзурите" са с пълен актив от 15 точки и изместиха Ювентус от първото място в класирането. "Старата госпожа" е на второ място с 12 пункта, докато Лацио дели шестото място с едва 6 точки.