Аталанта шокира Рома на Олимпико

Аталанта сложи край на серията на Рома от три поредни победи във всички турнири. Тази вечер "вълците" бяха победени с 2:0 на "Олимпико", като по този начин тимът на Гасперини изпревари днешния си съперник и в момента заема трето място във временното класиране на Серия А.

Двубоят вървеше към нулево равенство, но 20 минути преди края паднаха две попадения. В 71-та минута Аталанта нанесе своя удар. След хубава контраатака Ремо Фройлер комбинира с Дуван Запата, който от около 10 метра разстреля с всичка сила вратаря на Рома Пау Лопес, за да направи резултата 1:0 за гостуващия тим.

В самият край на мача гостите сложиха точка на спора. След изпълнение на свободен удар от Марио Пашалич на точното място се оказа Мартен де Руун, който да засече топката във вратата и да направи резултата 2:0 в 90-та минута.