Успешен старт за Юве при защитата на титлата

Шампионът на Италия Ювентус стартира с победа в новия шампионат. "Старата госпожа" записа успех с 1:0 при визитата си  на Парма в среща от 1-ия кръг на Серия А.

В 21-ата минута падна единственото попадение. То стана факт след изпълнение на корнер, като Алекс Сандро отправи удар, а Леонардо Бонучи с пета чукна топката към Киелини, който пък я насочи в мрежата на съперника - 1:0.

В 35-ата минута Кристиано Роналдо прати топката в мрежата с шут между двама противникови бранители. Голът обаче беше отменен, след като ВАР показа, че нападателят е бил в тънка засада при подаването на Коста към него. След почивката CR7 на няколко пъти бе близо до попадение, но явно днес не му бе ден. В крайна сметка резултатът остана непроменен.