Сари: Роналдо има нужда от свобода на терена

Старши-треньорът на Ювентус Маурицио Сари коментира поражението на отбора си с 3:2 в мача с Ювентус от Международната купа на шампионите.

"За нас това бе труден мач с отбор, който е играл с един и същи състав в продължение на години с един и същи треньор. Освен това тимовете са на различни нива на физическата  подготовка. Съперникът бе по-ярък, по-експлозивен. Ако искаме да покажем нашата игра, трябва да подобрим действията  в защита в началните етапи на атаката на противника.

През първото полувреме се защитавахме по лош начин, за нас бе трудно бързо да продължим атаката. През второто полувреме действахме по-добре, играхме по-точно в подаванията.

Що се отнася до Кристиано, той е най-добрият играч на този отбор. Трябва добре да използваме останалите футболисти при игра в отбрана. Роналдо може да действа на всяка позиция на терена. Той е най-добрият и за него е важно да има свобода на терена", заяви Сари.