Юве със загуба в последния мач на Алегри

Сампдория се наложи над шампиона Ювентус с 2:0 в мач от последния 38-ия кръг на Серия А. Срещата бе последна и за наставника Масимилиано Алегри начело на Ювентус.  Той даде почивка на голямата звезда на тима Кристиано Роналдо, тъй като двубоят бе без особено значение за двата тима, които постигнаха целите си през сезона.

Мачът вървеше към нулево равенство, но пет минути преди края Самп стигна до първото си попадение. Грегоар Дефрел матира шампионите с гол след страхотно разиграване с Маноло Габиадини. Ударът на нападателя срещне крак на защитник и промени траекторията на топката, което излъга днешния вратар на Юве - Карло Пинсолио. В самия край пък Джанлука Капрари вкара втория гол за своя тим и по този начин оформи крайния резултат.