Интер писа 2-ка на слабака Киево

Интер постигна очаквана победа с 2:0 срещу последния в класирането на Серия А - Киево. “Нерадзурите" не направиха най-силния си мач, но свършиха достатъчно, за да вземат трите точки.

Резултатът бе открит пет минути преди почивката. Тогава защитата на Киево не се ориентира добре. Топката стигна до Матео Политано пред пеналта и той откри резултата. В 77-ата минута положението за гостите стана още по-неприятно след като Никола Ригони бе изгонен за груб фаул.

"Нерадзурите" се възползваха от ситуацията и в 86-ата минута подпечатаха успеха си с втори гол. Седрик Соареш стреля в гредата, но кълбото се озова в кратана на Перишич, който този път бе точен за 2:0.

С успеха миланският гранд събра 66 точки и заема трето място във временното класиране. Тимът на Лучано Спалети има 4 точки аванс пред петия Милан. "Летящите магаренца" вече изпаднаха.