Лацио взе своето срещу Каляри

Лацио победи с 2:1 като гост състава на Каляри в двубой от 36-ия кръг на Серия А. За домакините на резервната скамейка остана бившия играч на ЦСКА -  Кирил Десподов.

Иначе в 31-ата минута Адам Марушич намери с хубав пас в наказателното поле свободния Луис Алберто, който с хубав удар откри резултата. В 39-ата минута Милан Бадел бе близо до гола, но със силен удар от дистанция прати топката в гредата.

След подновяването на играта Хоакин Корея удвои аванса на своя тим в 53-ата минута. Луис Алберто пусна извеждащ пас към Корея, който с диагонален удар не остави шансове на Краньо. В първата минута на добавеното време Леонардо Паволети отбеляза с глава почетното попадение за тима от Сардиния. Каляри е 12-и в класирането с 40 точки, Лацио е седми с 58 пункта.