Торино се справи с Милан в битката за Топ 4

Торино победи у дома Милан с 2:0 и завърза сериозно битката за 4-та позиция в Серия А. След равностойно първо полувреме “биковете" удариха след почивката, като в 58-та минута Андреа Белоти вкара от дузпа, а в 69-та Алехандро Беренгер удвои.

В 56-та минута резултатът бе открит, когато реферът Марко Гуида се “посъветва" с ВАР за нарушение на Франк Кеси в наказателното поле на гостите. Андреа Белоти вкара хладнокръвно и направи 1:0. Торино нанесе своя втори удар в мача с попадение на Беренгер в 69-ата минута, когато се възползва от недобро изчистване на Мусакио и матира Донарума.

Гостите от Милано завършиха с човек по-малко, след като в края Алесио Романьоли беше изгонен от рефера Марко Гуида, който остави противоречиви впечатления с работата си в този двубой.

След този успех момчетата на Валтер Мадзари вече са на 6-ото място с актив от 52 точки, колкото има и Милан, а също толкова има и Аталанта, но "бергамаските" са с мач по-малко.