Наполи опука Фрозиноне за спорта

Отборът на Наполи не срещна никакви проблеми при днешната си визита на Фрозиноне в среща от 34-ия кръг в Серия А. Тимът от Неапол вече доиграва шампионата, след като стана ясно, че няма шансове за титлата.

Резултатът беше открит в 19-ата минута, когато Дрис Мертенс изпълни пряк свободен удар по възможно най-перфектния начин и директно мушна топката в горния ляв ъгъл за 1:0. С този гол Мертенс изравни постижението на аржентинската легенда Диего Марадона от 81 гола за Наполи. Двамата заемат третото място в списъка на голмайсторите на тима за всички времена. Повече голове за Наполи имат само Антонио Вояк (102 гола) и Марек Хамшик (100).

В 49-ата минута Амин Юнес бе точен, чуквайки кълбото в мрежата за 2:0. След тази победа Наполи събра актив от 70 точки на второто място в Серия А, докато Фрозиноне продължава да е на дъното на 19-ата позиция с 23.