Рома с класика срещу Каляри

Рома се наложи над гостуващия Каляри с класическото 3:0 в среща от 34-ия кръг на Серия А. "Римляните" си решиха рано мача, след като поведоха с гол на Федерико Фацио с глава в 5-ата минута, а в 8-ата Хавиер Пасторе удвои преднината на тима си. До края мача се доиграваше, като "вълците" бяха по-активни и пропуснаха няколко добри положения. Все пак те стигнаха и до още един гол, който падна в 86-ата минута, когато Александър Коларов направи резултата класически, след добавка.

Българският футболист Кирил Десподов бе оставен на резервната скамейка за сардинци и не се появи в игра. Победата бе важна за тима на Клаудио Раниери, който гони класиране в Топ 4, даващо право на участие в Шампионска лига. Тимът вече има 58 точки и на този етап е 4-ти. Каляри са в златната среда - 10-то мято с 40 пункта.