Рома тресна Интер (видео)

Т. Михайлов

С гол на Мирко Вучинич в даденото от съдията продължение на втората част Рома победи шампиона Интер с 1:0 в дербито на кръга в Серия А. Резултатът вероятно спасява и треньора на “вълците” Клаудио Раниери, който бе остро критикуван след последните слаби игри на столичани.

През първата част Интер бе по-опасният отбор като най-деен на терена бе Деян Станкович, който използва всяка възможност да обстрелва Лобонц. 10 минути след подновяването на играта дойде и първата възможност за Рома като Марко Бориело не успя да засече ниско центриране на Менес.

Двубоят продължи в скучното си русло до края като положенията бяха твърде малко и не особено опасни. Ето’о имаше добър шанс, който пропиля. Така се стигна до 91-ата минута, когато влезлият на мястото на Тоти Вучинич засече центриране на Де Роси и шокира шампионите.