Ювентус шампион! (видео)

Ювентус се наложи над Фиорентина с 2:1 в дербито от програмата на днешния ден в Серия А. На отбора на Масимилиано Алегри му бе достатъчно и равенство на "Алианц Стейдиъм", за да спечели осма поредна титла на Ботуша, но играчите зарадваха феновете по трибуните с успех над "виолетовите".

Никола Миленкович малко изненадващо откри резултата в шестата минута с шут отблизо след разбъркване в половината на домакините. Това се оказа и най-бързият гол, паднал във вратата на "Старата госпожа" през сезона. До преди почивката Юве изравни, след като Алекс Сандро бе точен в 37-ата минута с глава.

В 53-ата минута Херман Пецейя пък направи пълен обрат за радост на привържениците на Юве. До края имаше още положения, но в крайна сметка до нов гол не се стигна.

След последния съдийски сигнал започнаха празненствата на терена и трибуните.