Силен Лацио и карък попречиха на Удинезе да си тръгне поне с точка от столицата (видео)

Лацио записа домакинска победа с 2:0 над Удинезе в отложен мач от 25-ия кръг на Серия А. Гол на Фелипе Кайседо и автогол на Сандро още преди почивката подсигуриха важните три точки за "римските орли", които изостанаха в битката за позиция в топ 6.

Гостите също имаха добри положения, като още при резултат 0:0 - Агиеманг Баду нацели греда. В 51-ата минута пък Родриго Де Паул пропусна да намали, след като не се разписа от дузпа.

Победата изпрати тима на Симоне Индзаги на само точка зад 6-ия Аталанта (53 т.). Лацио изпревари Торино (50 т.) и излезе на 7-ата позиция. Удинезе от своя страна продължи с лъкатушещите резултати, а загубата оставя отбора опасно близо до зоната на изпадащите.