Наполи отложи неотложното

Наполи постигна лесна победа с 3:1 като гост срещу аутсайдера Киево в двубой от 32-ия кръг в италианския шампионат и отложи шампионската титла на Ювентус. При провал днес на неаполитанци, "Старата госпожа" щеше да бъде шампион и на теория.

Гостите дръпнаха напред в резултата в 15-ата минута, когато Калиду Кулибали откри, а в 64-ата Аркадиуш Милик до голяма степен сложи точка на спора. Отново Кулибали бе точен в 81-ата, за да направи резултата класически, а опитният бранител на Киево Бостиян Сезар оформи крайния резултат с гол в 90-тата минута.

С победата Наполи скъси разликата с почти сигурния шампион на Италия – Ювентус и вече е на 17 точки пасив от "бианконерите", които ще имат нов шанс да подпечатат осмата си поредна титла в идния кръг.