Милан взе дербито срещу Лацио (видео)

Милан се наложи над Лацио с минималното 1:0 в дербито от 32-ия кръг на Серия А. През първата част добри положения се откриха пред  Сусо и Пьонтек, които нямаха късмет, а минута преди края на първата част Алберто изведе Имобиле зад Рейна, а изстрелът на нападателя се отби в дясната греда.

След почивката Франк Кесие беше точен от дузпа в 79-ата минута. Дормизи закъсня и връхлетя върху Мусакио, който падна на земята и в крайна сметка съдията посочи бялата точка, а малко след това Кесие превърна дузпата в гол за 1:0.

Трябва да се отбележи, че 100 секунди по-рано реферът отново бе отсъдил дузпа. При тази ситуация Чалханоглу проби отдясно и центрира, но топката рикошира в дясната ръка на Ачерби, която беше прилепена до тялото. Съдията ползва ВАР и отмени това си решение.

До края имаше още няколко интересни ситуации, но в крайна сметка до нов гол така и не се стигна.