Рома продължава да мечтае за ШЛ след успех над Сампдория

Отборът на Рома остави живи мечтите си за зона Шампионска лига, след като постигна ценна победа с 1:0 като гост на Сампдория в двубой от 31-ия кръг на Серия А.

Единственото попадение в срещата падна чак в 75-ата минута, когато Александър Коларов центрира от корнер, а Патрик Шик успя да засече топката с глава и да я изпрати към вратата, където Джеко се размина с нея. При добавката обаче, Даниеле де Роси я изпрати с горната част на крака си в мрежата за 1:0.

С успеха "вълците" събраха 51 точки и изостават на 1 от четвъртия Милан. С 51 е и Аталанта, който има мач по-малко. На тима от Бергамо предстои гостуване на Интер и при успех ще изместят "росонерите" от последното място, даващо право на участие в ШЛ.