Юве без проблеми срещу Каляри

Ювентус се наложи с 2:0 при визтата си на Каляри в среща от 30-ия кръг на Серия А. В 22-ата минута гостите откриха чрез Лео Бонучи, който засече с глава центриране от статично положение и направи резултата 1:0. Интригата приключи в 85-ата минута, когато новоизлюпеният национал Мойс Кийн засече подаване и от близка дистанция оформи крайния резултат.

Българският играч на Каляри Кирил Десподов за първи път от няколко седмици попадна в групата за мача, но не се появи в игра. Бившият играч на ЦСКА лекува контузия, която му попречи да играе в последните няколко двубоя на своя тим, както и в квалификациите на националния отбор. Голямата звезда на Юве Кристиано Роналдо също не бе на терена, но това не оказа влияние върху победители.