Интер взе дербито на Милано

Интер записа успех с 3:2 при символичното си гостуване на Милан в голямото дерби, което бе от програмата на 28-ия кръг в Серия А. След само 3 минути игра Матиас Весино беше точен след колективна грешка в отбраната на "червено-черните". Останалите попадения обаче паднаха след почивката.

В 51-ата минута "нерадзурите" изпълниха къс корнер и последва центриране към дузпата, където Де Фрай пребори Романьоли и с перфектен изстрел с глава прати топката във вратата на Донарума – 0:2. В 57-ата минута Милан се върна в мача. "Росонерите" изпълниха свободен удар, а топката бе центрирана от Хакан Чаалханоглу към Тиемуе Бакайоко, който се извиси и отправи добър удар с глава, който посече Ханданович – 1:2.

В 67-ата минута Интер стигна до нов гол. Матео Политано нахлу отдясно, а Саму Кастийехо препъна халфа на Интер и съдията посочи бялата точка. Зад топката застана Мартинес, който превърна дузпата в гол. "Росонерите" не се предадоха и в 71-ата минута топката бе центрирана отляво, а Скриниар отклони към вратаря Ханданович. Стражът отрази опита за автогол на своя съотборник, но топката се върна в Матео Мусакио, който от близо намали – 2:3.

До края на мача имаше още няколко положения пред двете врати, но в крайна сметка до нов гол така и не се стигна.