Лацио без проблеми срещу Парма

Лацио се наложи над Парма с 4:1 в среща от 28-ия кръг на Серия А. “Орлите" зарадваха феновете на “Олимпико", а всички попадения за тима на Симоне Индзаги паднаха през първото полувреме.

Адам Марушич даде тон на головата фиеста в 22-ата минута, след което последваха два гола на Луис Алберто в 26-ата и 38-ата минута. В 44-ата Сенад Лулич вкара четвърти гол във вратата на Луиджи Сепе. Гостите все пак успяха да стигнат до почетно попадение, което бе дело на Матиа Спрокати в 77-ата минута.

Успехът бе важен и изкачи Лацио до 6-ата позиция във временното класиране. Тимът се намира на пет точки от заветното четвърто място, даващо право на участие в Шампионска лига. Парма от своя страна остава на 11-а позиция.