Каляри с важна победа срещу Фиорентина

Каляри записа важна домакинска победа, след като се наложи с 2:1 над Фиорентина в среща от 28-ия кръг на Серия А. Сардинци надвиха "Ла Виола“, като показаха същото лице от срещата с Интер преди два кръга и заслужаваха напълно трите точки.

Всички попадения в този двубой паднаха след почивката. Жоао Педро откри резултата в 52-ата минута, а Лука Чепители удвои в 66-ата минута. За Фиорентина точен бе Федерико Киеза в 88-ата минута. Футболист №1 на България за миналата година Кирил Десподов пропусна мача заради мускулна травма и не бе включен в групата на Каляри. Очакванията са, че бившият играч на ЦСКА скоро ще е възстановен от травмата си.

Успехът остави Каляри на 14-ата позиция с актив от 30 точки, а Фиорентина е на 10-о място със седем точки повече. Това бе трети пореден домакински успех за Каляри след победите над Парма и Интер.