Старата госпожа докосва титлата

Ювентус докосва осмата си поредна титла в Серия А! "Старата госпожа" победи Наполи с 2:1 като гост на "Сан Паоло" в голямото дерби от програмата на 26-ия кръг в първенството на Апенините. Така Юве вече може да насочи цялото си внимание към Шампионската лига.

Решаваща в мача се оказа 25-ата минута, когато домакините останаха с човек по-малко. Стражът Алекс Мерет бе изгонен с директен червен картон за нарушение срещу Кристиано Роналдо. От последвалия фаул Миралем Пянич вкара топката във вратата на влезлия току-що Давид Оспина.

След това беше лесно. В 39-ата минута Емре Джан засече центриране с глава и удвои преднината на "бианконерите". В 47-ата минута обаче Пянич бе изгонен от игра след втори жълт картон за игра с ръка в средата на терена. В 61-ата минута Хосе Кайехон върна интригата в мача, разписвайки се за 1:2. Доста интересно бе и в 83-ата минута, когато Лоренцо Инисние пропусна дузпа, отсъдена за игра с ръка на Алекс Сандро в наказателното поле.