Аталанта подчини Фиорентина (видео)

Аталанта победи Фиорентина и се изкачи на 6-о място в Серия А. "Бергамаските" стигна до успех с 3:1 за радост на по-голямата част от феновете по трибуните. Срещата започна по-добре за "виолетовите", които стигнаха до гол след само три минути игра, когато точен бе Луис Фруто.

Още до преди почивката обаче обратът бе факт. В 28-ата минута Йосип Иличич възстанови равенството и върна мача в начална позиция. В 34-ата минута Алехандро Гомес даде за първи път аванс на своя тим. След час игра Робин Госенс също записа името си сред голмайсторите и на практика сложи точка на спора.

След този мач Фиорентина е на 10-то място и остава с 36 точки на сметката си. Аталанта е на 6-та позиция и вече има 41 пункта.