Отстраниха съдията от Фиорентина - Интер

Росарио Абисо, който бе главен арбитър на мача от 25-ия кръг на италианската Серия А  Фиорентина  - Интер (3: 3), се сблъска със санкции във връзка с работа си по време на въпросната среща.

Напомняме, че в добавеното  време на мача, в  96-та минута, когато резултатът беше 2: 3, Абисо отсъди дузпа срещу вратата на Интер. Преди да вземе окончателно решение, реферът използва системата VAR, но дълго време не можеше да определи дали топката е ударила ръката на защитник на гостите.

В крайна сметка реферът реши да остави в сила решението си, а Фиорентина изравни резултата в 101-ата минута на мача.

Абисо  е спрян от работа до 24 март и ще пропусне следващите три кръга на Serie A. Освен това, реферът повече няма да обслужва мачове на Интер през  този сезон.