Наполи се върна към победите

Наполи записа категоричен успех с 4:0 при визитата си на Парма в среща от кръга на Серия А. Неаполитанци вкара по два гола през двете полувремена. Пьотър Зелински даде аванс на гостите с попадение в 18-ата минута.  В 36-ата минута Аркадюш Милик се разписа, удвоявайки аванса на своя тим.

Полякът бе точен и в 73-ата минута, правейки резултата класически. До края имаше време и за Адам Унас да запише името си сред голмайсторите, като той стори това в 82-ата минута. Така хората на Карло Анчелоти продължават да са втори в класирането и вече имат 56 точки в актива си, но заради двете поредни ремита в предните два кръга - изостават доста от лидера Ювентус, който има 69 пункта. След третата поредна загуба Парма е на 13-та позиция, все още с 29 точки.