Късмет и победа за Рома срещу Фрозиноне

Рома се наложи над Фрозиноне като гост с 3:2 в двубой от 25-ия кръг на Серия А. Домакините играха добре, като първо успяха да открият резултата, а след това и да изравнят до 2:2, но в крайна сметка не успяха да спечелят поне точка от двубоя.

След само пет минути игра се стигна до доста куриозен гол на Циано, който стреля отдалеч, а топката беше парирана от Олсен, но от ръцете му влетя в мрежата.  Предимството им се запази до 30-ата минута, когато Джеко по майсторски начин възстанови равенството. Още в следващата атака Пелегрини направи обрата пълен, вкарвайки за 1:2.

Все пак Фрозиноне изравни резултата в 80-ата минута, когато авторът на първото попадение Циано намери Пинамонти и той не остави шансове на вратаря, за да направи резултата 2:2.

45 секунди преди края на 5-минутното продължение Един Джеко връчи всички три точки на тима си, разписвайки се след центриране на Ел Шаарауи.