Милан с класика срещу Емполи

Милан разби борещия се за оцеляване в Серия А - Емполи с 3:0 на "Сан Сиро" в среща от 25-ия кръг на шампионата. Всички голове паднаха след почивката. "Росонерите" поведоха с гол на Кшищоф Пьонтек в 49-ата минута, разписал се след асистенция на Хакан Чалханоолу. Две минути по-късно Франк Кесие удвои.

В 67-ата минута Саму Кастийехо направи резултата класически след прекрасно центриране по земя на Андреа Конти от десния фланг. Испанецът просто постави крака си и технично чукна топката в долния десен ъгъл.

След тази победа Милан се задържа в Топ 4 с 45 точки, 1 по-малко от третия Интер (46 т.). Емполи, от своя страна, продължава борбата за оцеляване, като има 21 точки и се намира на позиция над зоната на изпадащите - 17-ти.